SOPPSAKKYNDIGKURS – TEORI PÅ NETT OG FELTKURS I DRAMMEN

Praktisk info
Fra: 20.08.2025 17:00
Til: 10.09.2025 19:00
Adresse: Drammen, Norge
Forening: Buskerud sopp- og nyttevekstforening
Region: Buskerud
Pris fra: 1000.00 kr
Ledere
Bestill / Meld på
TA PRAKSISDELEN PÅ NETT OG FELTKURSET I DRAMMEN
Dette er kurset for deg som har en del erfaring med sopp og som har lyst til å lære mer.
Kurset dekker det teoretiske stoffet til Prøve for soppsakkyndige og er eksamensrettet. Teori er imidlertid ikke nok. Det er helt nødvendig med tid i skog og mark for å bli kjent med artene.
Derfor er kurset innledningsvis lagt opp med 20 timer digital teoriundervisning via Zoom og hvor du kan studere pensumsoppene i ro og mak. I tillegg blir det 25 timer i felt med kursleder.
Den digitale undervisningen foregår på Zoom på tirsdager fra 19.00-21.00. I 2025 er det følgende datoer; 27.05, 03.06, 10.06, 17.06., 05.08,12.08, 19.08. 26.08, 02.09 og 09.09. All undervisning blir blir tilgjengelig i opptak i kursportalen. Full gjennomgang av alle arter i pensum finner man i opptak fra 2024. Undervisningen i 2025 blir lagt opp med et mer spisset tema for hver kveld.
Feltdelen er beregnet til 24 timer og gjennomføres i løpet av 4 helger og 1 ettermiddagssamling i august og september sammen med kursleder.
Onsdag 20. august. Ettermiddagssamling.
Søndag 24. august. Tur.
Lørdag 30. august. Tur.
Lørdag 6. september. Tur.
Søndag 7. september. Tur og sopputstilling på Soppens dag.
Kurset er først og fremst beregnet på personer som ønsker å bli soppsakkyndige. Andre interesserte er også velkomne så langt plassen rekker.
9590 Sopp. Utdanning av soppsakkyndige-Studieplaner-Studieforbundet natur og miljø.
Pris
Hele kurset (både teoridelen og feltdelen)
Ikke-medlemmer: kr. 2300.-
Medlemmer: kr. 1900,-
Har du alt kjøpt den digitale delen av kurset velger du alternativet «Uten teoridelen», og betaler kr. 1400,- for ikke-medlemmer og kr. 1000,- for medlemmer. Har du allerede betalt for teoridelen, kan du melde deg på feltdelen frem til 15. august.
Hvis du ikke er medlem av Norges sopp og nyttevekstforbund, kan du melde deg inn her https://soppognyttevekster.no/medlemskap/. Et årsabonnement koster kr. 525,-.Medlemskap gir flere fordeler som for eksempel redusert pris på bøker og tilgang til hele soppleksikonet på nett.
Oppmøtedetaljer
Alle turene vil foregå i Drammensområdet.
